خانه » مرکز اطلاعات » آموزشگاه فراپدیا » استفاده از تگ های هدینگ در سایت

استفاده از تگ های هدینگ در سایت

استفاده از تگ های هدینگ در سایت عنوان آموزش امروز فراپدیا است

تگ های heading چیستند؟

تگ های هدینگ برای مشخص کردن تیتر ها و عنوان مطالب استفاده می شود و سایز این تگ ها متناسب با نوع آن متفاوت است ، با این حال شما می توانید سایز آن ها را با استفاده از دستورات css تغییر دهید و به سایز دلخواه تبدیل کنید .

تگ های heading در سئو سایت تاثیر بسیار زیاد دارد و می تواند باعث افزایش ورودی موتور های جستجوگر مانند گوگل به سایت می شوند.

اما چرا استفاده از تگ heading خیلی مهم است ؟

پاسخ این است که تگ های heading به عنوان مبنای جستجو به کار می روند و باعث شناسایی بهتر مطلب شما توسط موتور های جستجو  مانند گوگل می شود ، اما نحوه استفاده از این تگ های مهم در طراحی سایت بسیار مهم است و می تواند بر سئو  و بهینه سازی سایت تاثیر به سزایی بگذارد.

انواع تگ های heading :
تگ h1 :

پر اهمیت ترین تگ به شمار می آید و توجه تمام موتور های جستجو را به خود جلب می کند ، اما نکته مهم در استفاده این تگ این است در هر صفحه تنها باید یک بار استفاده شود و استفاده بیش از یک بار در هر صفحه اثر منفی بر سئو  خواهد داشت.

شما می توانید عنوان مطلب یا صفحه را در تگ h1 قرار دهید .

تگ h2:

این تگ پس از تگ h1 دارای اهمیت زیادی است و معمولا در سایت ها استفاده زیادی دارد و عنوان اکثر مطالب در سایت می تواند در این تگ قرار گیرد.
اما نکته بسیار مهم در استفاده از تگ h2,h3,h4,h5 این است که باید توجه کنید عنوان مطلبی که در این تگ ها قرار دارد باید در صفحه مربوطه به خود در تگ h1 قرار گیرد.
تگ h3:
تگ h3 در طراحی وب سایت کاربرد زیادی دارد و پس از تگ h2 دارای اهمیت زیاد است به طور مثال عنوان مطالب مرتبط و یا مطالب تصادفی را می توانید در این تگ قرار دهید.
تگ h4,h5,h6 :
این تگ ها از اهمیت کمی برخوردار هستند و معمولا در طراحی سایت ها استفاده کمی دارند .
در جدول زیر می توانید نحوه اهمیت تگ های heading را مشاهده کنید.

 نام تگ  اهمیت
  تگ h1  خیلی زیاد
  تگ h2  زیاد
  تگ h3 متوسط
  تگ h4 کم
  تگ h5 خیلی کم
  تگ h6 کم اهمیت

در پایان لازم به ذکر است که مهمترین نکات استفاده از این تگ های مهم تعداد و مکان قرار گیری آن است که توسط طراحان وب حرفه ای تعیین می شود.

امیدواریم تا این آموزش هم مانند دیگر آموزش های شرکت طراحی سایت فراپدیا مفید واقع شده باشد.

نویسنده آموزش استفاده از تگ های هدینگ شرکت طراحی سایت فراپدیا است.

طراحی وب سایت فراپدیا

جهت اطلاع از آخرین تحولات کافی است تا در خبرنامه فرا پدیا عضو شوید...