خانه » مقاله ها » بازاریابی اینترنتی » ایمیل مارکتینگ چیست ؟

ایمیل مارکتینگ چیست ؟

ایمیل مارکتینگ چیست ؟ ، ایمیل مارکتینگ یا تبلیغات از طریق ایمیل یکی از مرسوم ترین و موثر ترین روش های بازاریابی اینترنتی و تبلیغات اینترنتی محسوب می شود ، روش ایمیل مارکتینگ با هدف های فروش و معرفی خدمات و محصولات به طور معمول انجام می شود ، در این روش تعداد زیادی پیام به پست های الکترونیکی افراد به صورت هدفمند ارسال می شود که در صورتی که این کار با رعایت قوانین و همچنین ارسال به گروه های خاصی انجام شود می تواند بازدهی بسیار عالی را به همراه داشته باشد .

به جرات می توان ایمیل مارکتینگ را یکی از پرسرعت ترین ، پر بازده ترین ، کم هزینه ترین روش های مارکتینگ و بازاریابی دانست که باعث افزایش فروش و معرفی خدمات و محصولات می شود . همانطور که اشاره شد ایمیل مارکتینگ علاوه بر افزایش فروش می تواند باعث معرفی خدمات و وب سایت شما شود و در عرض چند دقیقه هزاران نفر را به سمت سایت شما سوق دهد .

ایمیل مارکتینگ یا اسپم مارکتینگ : احتمال زیاد برای شما هم پیش آمده است که ایمیل های تبلیغاتی متعددی در صندوق ایمیل شما جمع شده باشد و باعث آزار خاطر شما بشود . متاسفانه برخی افراد با رعایت نکردن ضوابط و نحوه ارسال ایمیل های انبوه اقدام به ارسال اسپم می کنند ، ارسال ایمیل باید با اصول و قوانین خاصی ارسال گردد تا موجب آذار و اذیت دیگران نگردد .

ارسال ایمیل تبلیغاتی

در هیمن راستا هم شرکت های بزرگ ارائه دهنده سرویس پست الکترونیکی مانند یاهو ، گوگل ( جیمیل ) ، و … به دریافت ایمیل های مختلف بسیار حساسیت نشان داده و در صورتی که پیامی را اسپم بشناسد آن را راهی پوشه اسپم می کنند که اکثر افراد به پیام های پوشه اسپم اهمییت نمی دهند و در نتیجه تبلیغات افراد هم بی ثمر است .

ارسال ایمیل باید با توجه به نوع محصول و خدمات به افراد علاقه مند و گروه های خاصی انجام شود و حتما با اجازه کاربران این کار صورت گیرد و در پیام های ارسالی امکان لغو دریافت پیام نیز به کاربران داده شود که در این صورت چون افراد با میل خود ایمیل دریافت می کنند باعث بازدهی بهتری  می شود .

مزایای ایمیل کارکتینگ چیست ؟

قیمت پایین : ارسال ایمیل تبلیغاتی (ایمیل مارکتینگ ) نسبت به دیگر روش های تبلیغاتی بسیار مقرون به صرفه و ارزان است که این قیمت با توجه به نحوه ارسال ایمیل دارای تعرفه های متفاوتی است .

بازدهی بالا : تجربه ارسال ایمیل تبلیغاتی برای کسب و کار های مختلف و با هدف های مختلف نشان داده است که این روش بازدهی بسیار خوبی دارد و می توان آن را یکی از روش های بازاریابی موفق به حساب آورد .

سرعت بالا در انجام : سرعت ایمیل مارکتینگ بستگی به روش ارسال و همچنین مقدار ارسالی دارد که معمولا سرعت بالایی است .

جهت ارسال ایمیل تبلیغاتی باید یک سری گام ها طی شوند که عبارتند از :

تهیه یک نرم افزار یا سیستم ارسال ایمیل انبوه ، که ایمیل ها را با ظوابط خاص و به صورت منظم ارسال کند تا اسپم شناخته نشود ، در این میان وب سایتی که که در این زمینه توانسته طرفداران زیادی جذب کند وب سایت mailchimp است ،  این شرکت طرف قرارداد با سرویس دهندگان ایمیل است و ارسال ایمیل ها را به inbox انجام می دهد .

تهیه یک بانک ایمیل معتبر و دسته بندی شده ، این بانک شامل پست الکترونیکی افراد مختلف است که تا حد امکان پیشنهاد می شود این بانک ایمیل دسته بندی شده باشد و ارسال ایمیل به دسته خاصی که مرتبط با خدمات و محصولات است ارسال گردد .

تهیه یک پیام تاثیر گذار با طراحی گرافیکی مناسب و مرتبط ، تا حد امکان پیام تبلیغاتی خود را ساده و خلاصه بنویسید و تمرکز افراد را بر موضوع اصلی جلب کنید ، همچنین طراحی گرافیکی مرتبط نیز می تواند موثر واقع شود .

همچنین از تعداد کمی تصویر سبک و مرتبط در پیام اسفاده شود تا علاوه بر تاثیر بینایی باعث تنوع در پیام شود .

برخی از افراد روش خاصی را جهت تبلیغات ایمیلی در پی می گیرند در این روش به جای ارسال مستقیم تبلیغات برای افراد ، پیام های تفریحی ، خبری ، سرگرمی و … را ارسال می کنند و همراه با آن تبلیغاتی را نیز در پیام خود در مکان های خاصی قرار می دهند که در صورتی که تبلیغات مورد نظر مرتبط با موضوع ایمیل هم باشد می تواند بازدهی خیلی بهتری را به همراه داشته باشد .

در پایان لازم می دانیم به چند نکته مهم و کاربردی در ایمیل مارکتینگ اشاره نماییم :

عدم ارسال پیام های متعدد به کاربران

ارسال پیام در ساعات خاصی از روز که معمولا بی ساعات ۷ الی ۱۲ ظهر بهترین زمان است .

امکان لغو دریافت پیام توسط کاربران

عدم استفاده از محتوای سنگین و زیاد

مرتبط بودن عنوان پیام با محتوای آن

عدم استفاده از بانک ایمیل های تکراری و خریداری شده

استفاده از عنوان جذاب برای پیام

در صورتی که هدف افزایش بازدید سایت و همچنین معرفی سایت است لینک سایت در قسمت مشخصی قرار داده شود .

 

 

 

قرار دادن دیدگاه

طراحی وب سایت فراپدیا

جهت اطلاع از آخرین تحولات کافی است تا در خبرنامه فرا پدیا عضو شوید...