خانه » بازاریابی اینترنتی | تبلیغات اینترنتی

بازاریابی اینترنتی | تبلیغات اینترنتی

بازاریابی اینترنتی | تبلیغات اینترنتی (internet marketing) امروز نیاز هر کسب و کار اینترنتی با هر نوع موضوع فعالیت است ، بازاریابی اینترنتی رابطه مستقیمی با میزان فروش دارد که حدود و میزان افزایش فروش به روش های بازاریابی و همچنین محصول و خدمات هر کسب و کاری بستگی دارد .

از دیرباز بازاریابی در بین انسان ها در جهت افزایش فروش و شناخت محصولات به شیوه های سنتی رواج داشته است و تا جایی که امروزه با گسترش فناوری ، بازاریابی اینترنتی تبدیل به نیاز اصلی هر کسب و کاری گردیده است .

بازاریابی اینترنتی به شیوه های گوناگونی انجام می شود که انتخاب و اولویت استفاده از از روش های بازاریابی اینترنتی بستگی به محصول و خدمات دارد ، به طور معمول بازاریابی اینترنتی با اهداف برندینگ و افزایش فروش انجام می شود که در ادامه به صورت مفسر در این رابطه توضیح می دهیم .

تبلیغات و بازاریابی اینترنتی

گام اول در بازاریابی اینترنتی تحلیل تکنیکی بازار محصول خود است ، در این مرحله باید محصول توسط مشاوران و افراد با تجربه بررسی شود و بتوان اطلاعات کافی در مورد بازار محصول و مخاطبین آن بدست آورد ، از جمله اطلاعات لازم عبارتند از :

  • بررسی بازار محصولات مشابه و همچنین استفاده از تجربه بازاریابی محولات مشابه
  • مشخص کردن گروه های سنی مورد نظر جهت فروش محصولات ، به طور مثال اگر محصول ما “اسباب بازی ” است باید گروه سنی کودکان هدف تبلیغات و بازاریابی قرار گیرد .
  • بررسی بازار فعلی فروش محصول
  • و ……

گام بعدی طراحی سایت ویژه جهت معرفی و خرید محصول است ، متاسفانه بسیاری از افراد و کسب و کار ها در این مرحله اشتباهات بزرگی می کنند که باعث شکست خوردن آن می شود .

وب سایت باید طبق قوانین و استاندارد های سئو طراحی و پیاده سازی شده باشد تا بتواند در فاصله نه چندان دور در صدر نتایج گوگل و دیگر موتور های جستجوگر قرار گیرد.

در اینجا به صورت خلاصه از سئو سایت سخن گفته که برای اطلاعات بیشتر می توانید  به مقالات و مطالب مرتبط که در گذشته توسط فراپدیا ارائه شده است مراجعه نمایید .

طراحی گرافیکی وب سایت باید مناسب با نوع محصول ما انجام شود و از استفاده از طرح های تکراری اجتناب شود که معمولا پیشنهاد می کنیم این طراحی توسط گرافیست های با تجربه انجام شود .

نکته قابل توجه در بازاریابی اینترنتی اجتناب از جملات و کلمات غیر واقعی و همچنین تکراری است به طور مثال در وب سایت های اینترنتی جملات زیادی مشابه “بهترین محصول جهان” دیده می شود که نه تنها باعث افزایش فروش نمی شود بلکه باعث ایجاد شک و شبه مشتری نیز می شود .

نکته دیگر که امروزه در وب سایت های زیادی مشاهده می شود استفاده از سایت های خیلی شلوغ و پر زرق برق است که این موضوع باعث دور شدن مشتری از موضوع اصلی سایت می شود و تا حد امکان باید اصل سادگی  را رعایت نمود .

پس از آماده سازی سایت خود گام بعدی انتخاب نوع بازاریابی و تبلیغات اینترنتی که یکی از مهمترین مراحل است است ، همانطور که در گذشته اشاره شد روش های تبلیغات اینترنتی امروزه گوناگون هستند که ما قصد داریم در اینجا به برخی از این روش های اشاره نماییم .

روش های بازاریابی اینترنتی عبارتند از :

۱-بازاریابی اینترنتی با موتور های جستجو خصوصا گوگل :

روش اول : قرار گرفتن در نتایج نخست گوگل و دیگر موتور های جستجو است که بازدهی بسیار خوبی دارد ، همچنین هزینه تبلیغات را حد زیادی کاهش می دهد ، لازمه این روش داشتن وب سایت و محتوای خیلی قوی و مطابق اصول سئو که در گذشته شرح دادیم است .

روش دوم : تبلیغات گوگل : گوگل سرویسی را ارائه می دهد که در آن صاحبان وب سایت های می توانند با خرید پکیج های تبلیغات در گوگل به میزان اعتبار خود بر حسب تعداد کلیک در صفحه اول و یا دوم  به صورت تبلیغ نمایش داده می شود لازم به ذکر است نمایش تبلیغ توسط گوگل رایگان است و هزینه فقط به ازای کلیک بر تبلیغ محاسبه می شود .

۲-بازاریابی به روش ایمیل مارکتینگ (Email Marketing) :

روش ایمیل مارکتینگ دیکی از موثر ترین روش های تبلیغات اینترنتی محسوب می شود به شرط آنکه به صورت هدفمند ارسال گردد ، در ایمیل مارکتینگ محتوای تبلیغ با سرعت زیاد به تعداد زیادی ارسال می گردد و علاوه بر افزایش فروش باعث افزایش بازدید سایت نیز می شود  ، ایمیل مارکتینگ تاثیر بالایی بر رتبه الکسا وب سایت دارد .

۳-بازاریابی اینترنتی از طریق شبکه های اجتماعی :

شبکه های اجتماعی امروزه به جز جدا نشدنی از زندگی انسان تبدیل شده است و اکثر افراد در شبکه های اجتماعی مختلف حضور دارند ، شبکه های اجتماعی قابلیت انتشار تبیلغات را در سطح وسیعی دارند .

۴-بازاریابی اینترنتی از طریق دیگر وب سایت های اینترنتی :

همانطور که در بسیار ی از وب سایت ها مشاهده کرده اید تعداد زیادی بنر ، صفحات و متون تبلیغاتی مشاهده می شود .

تبلیغات در این روش در صورتی که با برنامه ریزی انجام شود می تواند خیلی مفید و موثر باشد ، تا حد امکان باید در وب سایت هایی تبلیغ داد که مرتبط با نوع محصول ما باشند به طور مثال اگر محصول ما یک لباس است بهترین مکان برای تبلیغ سایت های مد و لباس می توانند باشد .

در فوق به مهم ترین روش های بازاریابی اینترنتی اشاره نمودیم و استفاده از هر کدام از این روش ها بستگی به نوع فعالیت هر فرد دارد .

گروه طراحی سایت فراپدیا با تحلیل و آنالیز محصول و خدمات شما موثرترین روش تبلیغات و بازاریابی اینترنتی را پیشنهاد و اجرا می کند .

جهت تماس و یا سفارش بازاریابی اینترنتی با شماره ۰۶۱۳۴۴۷۵۴۲۱ تماس حاصل نمایید .

طراحی وب سایت فراپدیا

جهت اطلاع از آخرین تحولات کافی است تا در خبرنامه فرا پدیا عضو شوید...