خانه » مقاله ها » برندینگ » برندینگ چیست و چه مزایایی دارد ؟

برندینگ چیست و چه مزایایی دارد ؟

برندینگ چیست و چه مزایایی دارد ؟ عنوان مقاله امروزه فراپدیا است .

برند (brand) به نام تجاری ای گفته می شود می شود که توانسته باشد در بین افراد معروفیت و محبوبیت بدست آورده باشد و جایگاه را در ذهن افراد به خود اختصاص داده باشد .

فرایندی که موجب شکل گرفتن یک برند می شود را برندینگ یا برندسازی گویند . برندسازی یا برندینگ امروه فرایند بسیار گسترده ای است که پس آنالیز و بررسی های دقیق و با طی کردن مراحل مختلف صورت می گیرد .

بسیاری از شرکت ها و افراد مختلف در پی ایجاد یک برند و نام تجاری هستند ، چراکه داشتن یک برند می تواند باعث موفقیت بیشتر آن ها شود .

یک برند دیگر نیاز به معرفی و تبلیغات زیاد ندارد چراکه اکثریت با آن آشنا شده اند و یک جایگاه در ذهن افراد بدست آورده است ، برند فقط جهت یادآوری و معرفی محصولات و خدمات جدید می تواند تبلیغات مرتبط داشته باشد .

برندسازی و برندینگ

یک برند دارای مشتیران بسیار وفاداری است و در صورت عرضه محصولات و خدمات می توان خرید توسط بسیاری از مشتریان وفادار را انتظار داشت .

در گذشته برندینگ از را های بسیار دشوارتری نسب به امروز صورت می گرفت که هزینه تبلیغات بسیار گسترده ای را نیز به همراه داشت ولی امروزه با گسترش استفاده افراد از اینترنت بسیاری از برند ها موفق از طریق اینترنت و با طراحی سایت اقدام به ایجاد برند خود و برندسازی می کنند .

طراحی سایت همراه سئو و بهینه سازی سایت می تواند نقطه شروعی برای ایجاد یک برند محبوب باشد ، بسیاری از افراد نام وب سایت خود را به عنوان برند خود انتخاب می کنند که می توانند خیلی بهتر هم باشد .

بهینه سازی و سئو سایت نیاز اساسی شکل گیری برند است  ، در صورتی سایت مورد نظر به خوبی سئو شود می تواند تا حد زیادی در شکل گیری برند و همچنین کاهش تبلیغات در جهت برند سازی یا برندیگ کمک کند .

به طور مثال اگر برند مورد نظر شما یک محصول مانند مبل است وب سایت شما برای کلمه های کلیدی مبل ، خرید مبل ، بهترین مبل ،بهینه سازی شده باشد و در نتایج اول گوگل باشد ، بسیار از افراد پس از جستجو کلمه موردنظر ، نام و سایت برند شما را مشاهده و در صورت تمایل خرید هم می کنند که این موضوع خود گامی بزرگ در شکل گیری یک برند از طریق اینترنت است .

بسیاری از بزرگان به این فرایند بازاریابی اینترنتی نیز می گونید که تعریف درست و صحیحی است و بازاریابی اینترنتی خود گامی در جهت ایجاد یک برند است .

مزایای برندسازی یا برندینگ چیست ؟

بدست آوردن جایگاهی در ذهن و احساسات افراد مختلف

کاهش نیاز به تبلیغات گسترده و در عین حال افزایش فروش

اعتبار محصولات و خدمات صاحبین برند مورد تایید افراد خواهد بود

بدست آوردن مشتریان وفادار و دائمی

و …

در هنگام شکل گیری برند و پس از آن باید کاملا به صورت حرفه ای عمل نموده چرا که کوچکترین اشتباه گاهی اوقات موجب خسارت های بزرگی به برند می شود و حتی گاهی اوقات ممکن است طرفداران بسیاری را ازدست دهد .

 

برچسب ها : ،

قرار دادن دیدگاه

طراحی وب سایت فراپدیا

جهت اطلاع از آخرین تحولات کافی است تا در خبرنامه فرا پدیا عضو شوید...