خانه » مقاله ها » سئو و بهینه سازی » ده نکته مهم سئو مطالب در سایت

ده نکته مهم سئو مطالب در سایت

ده نکته مهم سئو مطالب ارسالی در سایت عبارتند از :

۱- محتوای اختصاصی : همانطور که در مطالب مرتبط نیز به این موضوع اشاره شد ، مطالب ارسال باید اختصاصی باشند و به هیچ وجه از مطالب کپی شده و تکراری استفاده نکنید .

برخی از مدیران در ارسال مطلب اختصاصی مشکلاتی را دارند که به این افراد توصیه می شود ابتدا در رابطه با موضوع مطلب موردنظر اطلاعات کافی را کسب نمایند و سپس اقدام به نوشتن مطلب نمایند . ضمنا می توانید ترجمه صحیح مطالب خارجی را نیز به عنوان یک مطلب در سایت ارسال نمایید .

۲-عنوان مطلب : عنوان مطلب از اهمییت خاصی برخوردار است ، در انتخاب عنوان مطلب به موارد زیر توجه نمایید .

-عنوان مطلب کوتاه یا بلند نباشد ، طبق نظر کارشناسان سئو عنوان خوب دارای ۴۰ کاراکتر است .

-کلمه کلیدی مطلب در عنوان استفاده شود .

-عنوان دارای جذابیت باشد .

سئو مطالب

۳-استفاده از تصاویر در مطلب :استفاده از تصاویر در مطالب علاوه بر تاثیر بر سئو مطالب می تواند باعث جذب مخاطبین و همچنین زیبایی صفحه خواهد شد .

همچنین در رابطه با قرار دادن عکس در مطالب خود مقاله سئو و بهینه سازی عکس ها که توسط شرکت طراحی سایت فراپدیا منتشر شده است را مطالعه نمایید .

۴- مقدار مطلب : متاسفانه این تفکر در بین برخی از افراد ایجاد شده که مقدار مطلب هرچه بیشتر باشد بهتر است ، که قطعا اینگونه نیست . زمانی که کلمه ای توسط کابران در گوگل جستجو می شود ، گوگل براساس الگوریتم های خود بهترین و مفید ترین مطالب را در نتایج اول نمایش می دهد .پس مطالب خود را به صورت مفید و با پرهیز از استفاده از مطاب غیر مرتبط جهت افزایش مطلب یادداشت کنید .

حداقل تعداد کاراکتر های مطالب طبق نظر برخی از  متخصصین سئو ۳۰۰ کاراکتر باشد .

۵-عدم استفاده زیاد از استایل ها : در هنگام تایپ مطلب سعی کنید از امکانات ویرایشگر متن مانند تغییر رنگ ها و تغییر سایز ها زیاد استفاده نشود .

۶-استفاده از تگ های عنوان خصوصا H2 : همانطور که در مقاله مربوط به تگ های هدینگ توضیح داده شده است سعی کنید در مطالب از تگ H2 با دقت فراوان و تعداد کم استفاده نمایید .

در جمله ای که در تگ هدینگ قرار دارد کلمه کلیدی اصلی مطلب استفاده شود .

۷-متمایز کردن کلمات کلیدی اصلی در متن : می توان جهت تمرکز بیشتر موتور های جستجو کلمات کلیدی اصلی را با استفاده از BOLD کردن ، تغییر رنگ و یا ITALIC متمایز کرد .

۸-استفاده از برچسب ها : امروزه استفاده از برچسب ها نسبت به گذشته تغییرانت فراوانی کرده است تا جایی که بسیاری از کارشناسان عدم استفاده از برچسب ها را بهتر از استفاده از آن می دانند . ولی تجربه نشان می دهد استفاده درست و بجا از کلمات کلیدی و برچسب های می تواند موثر باشد .

در استفاده از برچسب ها به منظور سئو مطالب به نکات زیر توجه کنید :

-تعداد برچسب ها باید بسیار محدود باشد که معمولا حداکثر ۳ برچسب از نظر ما مناسب است .

-برچسب ها باید مرتبط با موضوع مطلب مورد نظر باشد .

-کلمه کلیدی اصلی مطلب در برچسب ها استفاده شود .

۹-وارد سازی توضیحات کوتاه یا متای توضیحات : مقداری از مطلب مورد نظر را در این قسمت وارد نمایید ، در واقع این مطلبی است که در گوگل در هنگام نمایش نتایج مورد استفاده قرار می دهد .

ابتدای متای توضیحات با کلمه کلیدی اصلی شروع شود بهتر است و همچنین در طول متای توضیحات از کلمات کلیدی مربوطه استفاده شود .

۱۰-پیوند یکتا : این قسمت علارقم مرتبط بودن به ارسال مطالب ، این قسمت مربوط به سیستم سایت می شود که بهترین پیوند یکتا می تواند نام پست به فارسی و یا تایپ انگلیسی باشد .

همچنین از استفاده از پیوند های یکتای که به صورت عددی یا آی دی پست هستند پرهیز نمایید . چراکه از نظر سئو موفق نیستند .

 

قرار دادن دیدگاه

طراحی وب سایت فراپدیا

جهت اطلاع از آخرین تحولات کافی است تا در خبرنامه فرا پدیا عضو شوید...