خانه » سئو سایت » سئو | سئو سایت | بهینه سازی سایت

سئو | سئو سایت | بهینه سازی سایت

سئو | سئو سایت | بهینه سازی سایت امروزه مورد توجه اکثر وب مستر ها و مدیران وب سایت های جهان قرار گرفته است ، سئو (Seo) از جمله ی Search Engine  Optimization گرفته شده است که به معنی بهینه سازی موتور جستجوگر است ولی سئو به همین جا ختم نمی شود ، در این جا قصد داریم به تفسیر کامل سئو بپردازیم .

سئو یا بهینه سازی سایت در معنای عملی به مجموعه اعمالی گفته می شود که در جهت بالا آمدن سایت در  نتایج نخست موتور های جستجوگر خصوصا گوگل انجام می شود .

از دید تکنیکی می توان مراحل سئو را شامل دو دسته اصلی دانست : سئو چارچوب اصلی سایت و سئو محتوای وب سایت و در صورت انجام این دو عمل سئو سایت می توان نتیجه بسیار کارآمدتری در نتایج اول گوگل گرفت ، این جمله بدین معنی است که بعد از سئو سایت توسط طراحان گام بعدی این است که مدیر و نویسنده سایت باید محتوای و مطالب ارسالی را طبق اصول سئو انتشار دهد .

بهینه سازی سایت

سئو سایت می تواند مطالب سایت شما را در نتایج گوگل در صدر نتایج قرار دهد به طور مثال از فرض کنیم شما دارای یک وب سایت فروشگاه لوازم خانگی هستید و در کلمه کلیدی “میز تلویزیونی” در صفحه دوم گوگل قرار دارید می توانید و انجام سئو استاندارد در نتایج اول گوگل قرار گیرید که در این صورت ورودی سایت شما افزایش می بابد و تاثیر فوق العاده ای بر فروش سایت خواهد داشت .

سئو و بهینه سازی را باید  در کل سایت رعایت شود و در تمام کلمات کلیدی مد نظر رتبه های نخست گوگل و دیگر موتور های جستجو را به خود اختصاص داد .

طبق آمار رسمی اعلام شده بیش از ۹۰ درصد کاربران پس از جستجو در موتور جستجو فقط صفحه اول را مشاهده می کنند و به صفحه دوم مراجعه نمی کنند و اولویت انتخاب با سایت بالاتر در نتایج گوگل است ، همین موضوع کافی است تا اکثر وب مستر ها و مدیران سایت ها کوچک و بزرگ به فکر سئو سایت خود باشند.

به طور اجتناب ناپذیری می توان گفت تعداد بسیار از ورودی ها گوگل به هر وب سایت می توانند مشتری های وب سایت شوند که میزان فروش به محبوبیت کالا بستگی مستقیمی دارد .

در حال حاضر گوگل بهترین نوع تبلیغات اینترنتی در جهان به شما می آید و در عین حال به صرفه ترین نوع تبلیغات به شمار می آید .

اما سوال مهمی که در اینجا برای اکثر افراد پیش می آید این است که آیا انجام یک بار سئو کافی است ؟

پاسخ خیر است ، همانطور که می دانیم الگوریتم های گوگل در طول زمان درحال تغیر و پیشرفت است و در این میان وب سایت هایی موفق هستند که سئو سایت خود را کاملا با الگوریتم های جدید بروز کنند و بتوانند رتبه سایت خود را حفظ و ارتقا دهند . پس از این رو باید سئو را به صورت متداوم انجام دهیم .

گام اول در سئو سایت مشخص کردن هدف خود است ، ابتدا باید هدف اصلی خود را مشخص کنیم برای اینکار باید حدودا ۴ الی ۵ کلمه کلیدی اصلی خود را انتخاب کنیم که در واقع کلمات اصلی سایت هستند و قصد داریم سایت را با این کلمات در صدر نتایج گوگل ارتقا دهیم و سپس اقدام به سئو سایت می کنیم.

به طور کلی مراحل سئو سایت فراپدیا به صورت زیر خلاصه می شود :

۱- مشخص کردن هدف از انجام سئو سایت در تمام دوره های زمانی

۲- آنالیز و تحلیل تکنیکی وب سایت و زمینه کاری آن جهت انجام امور سئو سایت

۳- آنالیز و بررسی وب سایت ها رقبا در زمینه کاری مرتبط با هدف

۴- بدست آوردن کلمات اصلی و کلیدی وب سایت طبق آنالیر و گزارشات بدست آمده

۵- طراحی سایت برساس اصول و قوانین مهم سئو و طبق آخرین الگوریتم های گوگل برای کلمات کلیدی مورد نظر اصلی

۶- انتشار محتوا سایت بر اساس قوانین سئو

۷- ایجاد ترافیک مناسب و واقعی

پس از انجام مراحل سئو می توان شاهد بالا آمدن سایت خود در نتایج اول گوگل باشیم که البته قسمت تولید محتوا باید با دقت بسیار زیادی و به صورت کاملا اختصاصی انجام شود .

مزایا و فواید انجام سئو سایت به شرح زیر است :

-قرار گیری در نتایج اول گوگل و دیگر موتور های جستجو

-معرفی برند خود به صورت عمومی

-افزایش بازدید و ترافیکی سایت خود

-کاهش هزینه های تبلیغات و در نتیجه صرفه جویی در هزینه ها

-افزایش فروش خود به وسیله هدفمند ترین نوع تبلیغات اینترنتی

و مزایای دیگر ….

اما چرا گوگل تبدیل به بهترین روش تبلیغات و همچنین پربازده ترین نوع تبلیغات شده است ؟

فرض کنید شما در وب سایت های مختلف تبلیغات داده اید و مخاطبین پس از مشاهده تبلیغات شما به صورت تصادفی و آنی به وب سایت شما وارد شده و محصولات و خدمات شما را مشاهده و بررسی  می کنند که احتمال خرید و یا به یاد ماندن برند شما در ذهن مخاطبین کم است ، اما اگر شما در کلمات کلیدی مرتبط در نتایج اول قرار گرفته باشید کاربران با میل خواسته خود و با تصمیم قبلی به جستجو در گوگل وارد وب سایت شما می شوند و در این حالت امکان خرید کردن از شما بسیار افزایش می یابد و همچنین به خاطر سپردن برند شما آسان تر خواهد بود .

علاوه بر موارد ذکر شده برای سئو سایت می توان موارد زیر نیز اشاره مختصری نمود :

۱- انتخاب نام دامنه مرتبط با نوع فعالیت : یکی از موارد موثر در بهینه سازی سایت نام دامنه است باید سعی شود نام دامنه و نام سایت حداکثر همخوانی با موضوع سایت را داشته باشد و نه تنها بر سئو تاثیر گذار است بلکه به یاد آوری آن توسط کاربران آسان تر خواهد بود .

۲- اسفاده از پیوند یکتا مناسب : مناسب ترین پیوند یکتا استفاده از نام مربوط به مطلب و یا صفحه مورد نظر است و استفاده از روش هایی مانند آی دی صفحه مناسب سئو نخواهد بود .

۳- سرعت بالا در اجرا سایت :سریع بودن سایت در اجر می تواند در سئو و بهینه  سازی سایت تاثیر گذار باشد و معمولا سایت های سبک سریع هستند و نیاز اصلی بالا بودن سایت در حجم صفحه و استفاده از مطالب و تصاویر بهینه شده است .

۴- استفاده از تگ های هدینگ : همانطور که در مقاله مربوط به استفاده از تگ های هدینگ توضیح داده شده استفاده از این تگ ها بسیار تاثیر گداز است و می تواند تاثیر فراوانی در سئو داشته باشند ولی در استفاده از این تگ ها باید حداکثر استفاده را رعایت کرد و استفاده زیاد اکیدا خودداری شود به عنوان مثال تگ (H1) حداکثر در صفحه یک مرتبه استفاده شود .

۵- لینک های داخلی و لینک های خارجی : سعی شود تا حد امکان بین صفحات سایت ارتباط منظمی ایجاد شود تا کاربران بتوانند از صفحه مورد نظر به صفحات دیگر وارد شود ، این موضوع باید در مطالب ارسالی نیز استفاده شود که تاثیر مثبت و خوبی در سئو دارد .

۶- استفاده از نقشه سایت

۷-استفاده از دستورات robots.txt

۸- تمامی تصاویر استفاده شده در سایت باید دارای نام جایگزین (alt) باشند

۹- تمامی لینک ها دارای عنوان مشخص باشند.

۱۰- اشتراک گذاری مطالب و همچنین حضور در شبکه های اجتماعی

۱۱- ریسپانسیو بودن سایت (واکنشگرا) : یکی از عوامل تاثیر گذار در سئو ریسپانسیو بودن سایت است که می تواند بسیار مفید باشد .

و بسیار موارد دیگر که باید در طراحی سایت رعایت شوند

در پایان باید به این موضوع اشاره شود که سئو سایت باید با دقت فراوان و توسط افراد با تجربه انجام شود تا وب سایت بتواند به سرعت افزایش رتبه داشته باشد که در این میان داشتن اطلاعات سئو توسط مدیران سایت می تواند کمک به سزایی به طراحان و سئو کاران در سئو سایت کند.

گروه فراپدیا با داشتن تیم اختصاصی سئو و بهینه سازی ، وب سایت شما را به بهترین شکل ممکن سئو و بهینه سازی می کند

جهت مشاوره و یا سفارش می توانید با شماره ۰۶۱۳۴۴۷۵۴۲۱ تماس حاصل نمایید .

طراحی وب سایت فراپدیا

جهت اطلاع از آخرین تحولات کافی است تا در خبرنامه فرا پدیا عضو شوید...