خانه » لیست طراحی وب سایت » طراحی سایت سازمانی

طراحی سایت سازمانی

طراحی سایت سازمانی تنها به راه اندازی یک وب سایت ختم نمی شود بلکه نیازمند امنیت فوق العاده بالا ، به روز رسانی کد ها ، طراحی گرافیکی حرفه ای و مدرن ، استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا در کد نویسی سایت ، سئو و بهینه سازی سایت قوی و بسیاری از اصول دیگر است.

یک سازمان نیاز های فراوانی دارد که می تواند با نیاز سنجی دقیق و پیاده سازی حرفه ای سایت و در نظر گرفتن تمامی نیاز ها به راه حل جامعی رسید و نیاز ها را برطرف نمود.

همانطور که واضح است یک سازمان به یک پرتال بسیار قوی و بسیار فراتر از cms های موجود نیاز دارد چرا که نیاز سازمان های مختلف با یک دیگر تفاوت های بسیاری دارد و نمی توان از سیستم مدیریت محتوای یکسان برای همه آن ها استفاده نمود.

یک سازمان با افراد مختلفی در ارتباط است همانطور که انتظار می رود یک سایت سازمانی باید به راحتی با افراد مختلف ارتباط برقرار کند و بتواند سرویس های سازمان را به صورت همیشگی به صورت ۲۴ ساعته شبانه روز ارائه کند و پاسخ به این نیاز ها نیازمند سیستمی قدرتمند است .

در ذیل به برخی از نیاز های و ویژگی های یک وب سایت سازمانی اشاره می کنیم:

امنیت سایت سازمانی :

قطعا امنیت سایت سازمانی یکی از مهم ترین چارچوب آن شناخته می شود ، یک وب سایت دارای اطلاعات بسیار مهم و محرمانه ای می باشد که فقط باید در دسترس مدیران آن قرار گیرد ، وب سایت سازمانی نیز از از موضوع مهم مستثنا نخواهد بود . اهمیت امنیت در سایت های دولتی و سازمانی بسیار فراتر از نیاز های دیگر است و باید در اولویت کار قرار بگیرد.

یکی از موارد مهم طراحی سایت سازمانی وجود هشدار دهنده های امنیتی جهت جلوگیری از هرگونه حمله احتمالی به وب سایت است و می تواند نقش به سزایی در حفظ امنیت وب سایت داشته باشد ، از دیگر موارد مهم امنیت جلوگیری از حملات SQL Injection و بسیاری از موارد امنیتی مهم دیگر که باید مورد توجه قرار بگیرند.

امکانات طراحی سایت سازمانی :

امکانات وب سایت سازمان با نیاز سنجی دقیق مشخص می شود و این امکانات می توانند بسیار از مراجعات حضوری افراد به سازمان ها را کاهش دهد و افراد به سادگی از طریق مراجعه وب سایت و به صورت غیر حضوری نیاز خود را برطرف کنند.

در ذیل برخی از امکانات موردنیاز یک وب سایت سازمانی را شرح می دهیم :

وجود بخش پرسش و پاسخ کاربران ، وجود منابع اطلاعاتی مانند یک کتابخانه مدرن ، دارا بودن منوی ها مختلف جهت استفاده افراد ، اطلاعات دسته بندی شده ، وجود خروجی آر اس اس (rss) برای بخش های مختلف سایت مانند بخش اخبار و اطلاع رسانی ، وجود گالری ها تصاویر براساس موضوعات مختلف ، مدیریت خبرنامه ایمیل ، ارسال اتوماتیک ایمیل و اس ام اس های اطلاع رسانی ، بهینه سازی اتوماتیک صفحات و مطالب وب سایت پس از انتشار ، وجود گزارشات مختلف از جمله آب و هوا ، نصب ماژول های مورد نیاز ، تعریف کارمندان و کاربران سایت ، امکان عضویت افراد ، مدریت گروه های مختلف کاربری از جمله مدیران ، کارمندان  و …. ، وجود فرم های مختلف جهت ارتباط با سازمان ، دریافت نظرات از سوی کاربران سایت ، امکان مدیریت و تایید دیدگاه کاربران ، امکان دریافت نسخه پشتیبان ، دارا بودن آرشیو اطلاعات وب سایت ، قابلیت چند زبانه بودن سایت ، گزارشات و نمودار های مختلف از جمله نمایش تعداد بازدید کنندگان ، ثبت آخرین وقایع سایت ، بخش پیوند ها جهت راهنمایی افراد به وب سایت های دیگر ، قابلیت پخش فیلم در سایت ، گرافیک حرفه ای و زیبا ، وجود بخش های سئو برای مطالب مانند کلمات کلیدی و توضیحات متا و بسیاری از امکانات دیگر ….

پیامد های داشتن سایت برای سازمان ها :

همانطور که مشخص است داشتن یک وب سایت فواید و پیامد های مثبت بسیار دارد که برخی از آن ها اشاره می کنیم :

سرعت دهی به انجام کار ها :

وجود یک سایت سازمانی می تواند صرفه جویی زیادی در زمان برای آن سازمان و همچنین افراد دیگر داشته باشد و افراد بتوانند در ۲۴ ساعت شبانه روز به وب سایت مراجعه فرمایند

کاهش رفت و آمد های حضوری :

با مراجعه افراد به وب سایت سازمان بسیار از نیاز ها و سوالات آن ها برطرف خواهد شد و به صورت غیر حضوری کار خود را انجام خواهند داد و این امر باعث کاهش رفت و آمد حضوری افراد به سازمان نیز خواهد شد.

رضایت ارباب رجوع :

قطعا جلب رضایت ارباب رجوع یکی از اهداف هر سازمانی است و همواره سازمان ها در تلاش هستند تا بتوانند خدمات با کیفیت بالا را به افراد مختلف ارائه دهند و باعث جلب رضایت آن ها شوند ، وجود وب سایت به تحقق این امر مهم کمک به سزایی خواهد کرد.

گروه طراحی سایت فراپدیا با ۸ سال سابقه کار در زمینه طراحی وب سایت و خدمات مدرن تحت وب و با داشتن کادری متخصص از برنامه نویسیان مجرب و با بررسی تمام نیاز های یک وب سایت سازمانی نقش مهمی در طراحی وب سایت برای سازمان ها ایفا کرده است .

جهت ثبت سفارش طراحی سایت سازمانی میتوانید از طریق فرم زیر و یا تماس با کارشناس فراپدیا اقدام فرمایید.

طراحی وب سایت فراپدیا

جهت اطلاع از آخرین تحولات کافی است تا در خبرنامه فرا پدیا عضو شوید...