خانه » مقاله ها » سئو و بهینه سازی » نحوه تاثیر گوگل پلاس بر سئو

نحوه تاثیر گوگل پلاس بر سئو

نحوه تاثیر گوگل پلاس بر سئو ، گوگل پلاس (GOOGLE PLUS) نام شبکه اجتماعی نوینی است که در سال ۲۰۱۱ توسط شرکت گوگل رونمایی شد . گوگل پلاس با محیط کاربری بسیار زیبا ، کارآمد و قرار دادن امکانات کاربری لازم توانست تا جایگاه ویژه ای در بین افراد پیدا کند . درحال حاضر می توان گوگل پلاس را یکی از بزرگترین رقیبان سرسخت فیسبوک دانست .

تاثیر گوگل پلاس بر سئو می تواند به روش های مختلفی هم به صورت مستیقیم و هم غیر مستقیم تاثیر گذار باشد گرچه شاید بسیار افراد و متخصصین بر ای عقیده باشد که گوگل پلاس تنها تاثیر غیر مستقیم بر سئو سایت داشته باشد مانند بک لینک گرفتن از آن ، ولی تجربه کار در این زمینه به ما ثابت کرده است که گوگل پلاس می تواند خیلی بیشتر و بهتر بر سئو سایت ما تاثیر گزار باشد .

پیشنهاد ما به تمام وب مستر این است که اگر تا به حال از گوگل پلاس جهت معرفی خدمات و وب سایت خود استفاده نکرده اید هم اکنون شروع کنید ، در ادامه به توضیح بیشتر تاثیر گوگل پلاس بر سئو می پردازیم .

یکی از فواید گوگل پلاس می توان به افزایش سرعت ایندکس شدن مطالب سایت اشاره کرد ، سعی کنید پس از درج مطالب در سایت ، در صفحه گوگل پلاس خود اطلاع رسانی کنید که این اطلاع رسانی همراه با لینک وب سایت شما باشد این موضوع می تواند سرعت ایندکس شدن مطالب را بالا ببرد و علاوه بر این در نتایج گوگل هم پدیدار می شود .

تاثیر گوگل پلاس بر سئو

گرچه شبکه های اجتماعی دیگر مانند فیس بوک هم به افزایش سرعت ایندکس شدن مطالب و صفحات سایت کمک به سزایی می کند .

صفحه گوگل پلاس خود را به روز نگه دارید ، این موضوع بر پیج رنک صفحه تاثیر زیادی دارد ، چرا که صفحه شما در گوگل پلاس دارای پیج رنک است .

همچنین در خود گوگل پلاس هم می توانید تبلیغات وب سایتخود را به صورت عمومی انجام دهید ، و گوگل پلاس را به عنوان رسانه تبلیغاتی عالی هم استفاده نمایید .

دریافت لینک از صفحه گوگل پلاس شما علاوه بر افزایش بازدید سایت شما به عنوان بک لینک خیلی خوبی می توان استفاده شود و در افزایش رتبه سایت شما در گوگل کمک به سزایی کند . شاید این امکان یکی از بهترین تاثیر گوگل پلاس بر سئو سایت شما باشد .

یکی از مزایای شبکه های اجتماعی امکان اشتراک گذاری مطالب در آن ها است به این صورت که زمانی که شما در بین افراد خاصی پستی را ارسال می کنید ، تمامی افراد مورد نظر هم می توانند پست شما را با دوستانشان به اشتراک بگذارند که این موضوع علاوه بر تبلیغات برای خدمات و وب سایت شما موجب دریافت کلیک بیشتری بر لینک سایت و همچنین افزایش رنک صفحه می شود .

یکی از امکانات بی نظیر گوگل پلاس قرار گرفتن افراد در حلقه است و با این امکان مطالب خود را با سرعت زیاد به افراد مورد نظر ارسال می کنید ، نکته مهم در اینجا افزایش تعداد افراد حلقه است که نیازمند فعالیت بیشتر شما در گوگل پلاس است .

نویسنده : فراپدیا

جهت سئو و بهینه سازی سایت خود می توانید با شرکت طراحی وب فراپدیا تماس حاصل نمایید .

 

قرار دادن دیدگاه

طراحی وب سایت فراپدیا

جهت اطلاع از آخرین تحولات کافی است تا در خبرنامه فرا پدیا عضو شوید...